Poslovanje in upravljanje v turizmu

Trajnostni turizem

Program Poslovanje in upravljanje v turizmu

Turizem je ena izmed najhitrejše rastočih panog v Sloveniji in na svetu. In bolj kot kadarkoli prej se je v teh časih pokazalo, da so za uspeh v turizmu pomembni novi pristopi, inovativne dejavnosti ter trajnostni turizem.

V programu Poslovanje in upravljanje v turizmu boste poleg mnogih znanj s področja turizma, kot so hotelski menedžment, obnašanje strank in razvoj turistične ponudbe, dobili tudi temeljna znanja s področja organiziranja, menedžmenta in marketinga.

Za vpis v študijski program v 2023/2024 ni razpisanih prostih mest. Vabimo vas k vpisu v program Menedžment v sodobnem poslovanju - smer Menedžment v turizmu.

Razvoj vaših kompetenc

Novi trendi v turizmu

Pridobili boste znanja iz najaktualnejših področij turizma – trajnostni turizem, hotelski menedžment, upravljanje trendov, razvoj in oblikovanje vrhunskih izdelkov in storitev ter strategije družbenih medijev.
Menedžment in vodenje

Usposobili se boste za vodenje in ravnanje z ljudmi. Pridobili boste sodobna znanja za odlično upravljanje v turizmu, ob tem pa boste sposobni strateškega razmišljanja in načrtovanja dela v turizmu.
Inovativnost

Razmišljali boste ustvarjalno, kritično in drugače, saj boste razumeli, kako upravljati turizem ob upoštevanju temeljnih organizacijskih, finančnih, kulturnih, družbenih in trajnostnih vidikov.
Osebni razvoj in komuniciranje

Pri svojem delu boste postali bolj samostojni, odgovorni, inovativni in pripravljeni na uspešno timsko delo. Sposobni boste komunikacije v različnih okoljih, tako v slovenskem kot tudi v tujih jezikih.

Predmetnik programa

1.letnik
2.letnik
3. letnik
Ekonomika
Pravna in gospodarska ureditev
Uvod v turizem in gostoljubnost
Poslovno komuniciranje
Poslovno komuniciranje in interkulturni dialog – prvi tuji jezik (ang., nem., ita. ali rus.)
Obvezne učne enote
Poslovni jezik – drugi tuji jezik (ang., nem., ita.)
Vodenje in ravnanje z ljudmi
Računovodstvo in finance
Projektni menedžment in timsko delo
Poslovna statistika
Inovativni in inovacijski menedžment
Strategije družbenih medijev in marketing
Sistemi za podporo upravljanja
Obvezne učne enote
Razvoj in oblikovanje vrhunskih izdelkov in storitev v turizmu
Trajnostni turizem in lokalno okolje
Upravljanje trendov v turizmu
Praktično izobraževanje v delovnem okolju
Zaključna strokovna naloga ali opravljanje dveh izbirnih predmetov
Izbirne učne enote (študent izbere tri predmete)
Izbirni predmet 1, 2 in 3 (6 ECTS + 6 ECTS + 6 ECTS)

Izbirne predmete študent izbere iz skupnega nabora izbirnih predmetov, pri čemer lahko izbere tiste izbirne predmete, ki niso hkrati tudi obvezni predmeti njegovega programa. Fakulteta izvaja tiste izbirne predmete, na katere je prijavljeno zadostno število študentov

• Digitalizacija in posameznik
  • Dizajnersko razmišljanje
  • Družinsko podjetništvo
  • Interno komuniciranje
  • Javna uprava in poslovanje javnega sektorja
  • Medkulturni menedžment
  • Menedžment dogodkov
  • Menedžment kakovosti v izobraževanju
  • Nevromarketing
  • Odnosi z javnostmi in družbena odgovornost
  • Organiziranje kakovosti življenja
  • Osebni menedžment in komunikacija
  • Podjetništvo in kultura podjetja
  • Poslovno komuniciranje in interkulturni dialog – 1. tuji jezik ang./nem./ita.
  • Povezava med mediji, odnosi z javnostmi in marketingom
  • Razvoj zaposlenih
  • Razvojna psihologija
  • Socialni marketing
  • Strateško načrtovanje v turističnih podjetjih in organizacijah in njihovo upravljanje
  • Športna psihologija

Vsak predmet je ovrednoten s 6 ECTS.

Predmeti se ne izvajajo v zaporedju, navedenem v predmetniku programa. Fakulteta si pridržuje pravico, da v primeru majhnega števila študentov sama opredeli izbirne predmete, ki jih bo izvajala.

Predmetnik vključuje spremembe študijskega programa, sprejete na seji senata 20. 1. 2022, in velja za študente, ki se bodo prvič vpisali v program v 2022/2023.

Za študente, vpisane v študijski program do vključno 2021/2022, velja predmetnik oziroma pogoji, ki so veljali ob vpisu, če v izobraževanju redno napredujejo. Študij po tem programu lahko zaključijo do najkasneje 30. 9. 2026.

Urška Žolnir,

diplomantka
Vedno želim biti odlična. Tudi zato sem izbrala online študij na DOBA Fakulteti.

Urška Žolnir,

diplomantka

Edinstvene prednosti za vaš študijski uspeh

Fleksibilnost

Online študij je prilagojen sodobnemu načinu življenja, zaposlenim, posameznikom z družino in aktivnim mladim.
Osebna podpora

Osebni online mentor, tehnična, organizacijska in pedagoška podpora zagotavljajo študij po najvišjih standardih.
Učitelji iz prakse

Študij poteka ob podpori učiteljev, ki poznajo razliko med besedili v knjigi in resničnim življenjem.
Napredovanje

Kar 64 % diplomantov takoj po diplomi doživi pozitivne spremembe – napredujejo, dobijo višjo plačo.

Diplomanti in kariera

Zaradi profesionalnih kompetenc boste zaposljivi na širšem področju turizma, kot so dejavnosti potovalnih agencij, organizatorjev potovanj, v kulturnih, razvedrilnih, športnih in rekreacijskih dejavnostih ter v drugih podjetjih ali organizacijah, povezanih s turizmom. Kot organizatorji poslovnih in drugih dogodkov turističnega značaja, pa tudi v hotelih, letoviščih, zdraviliščih, velnes središčih, igralnicah in tematskih parkih, v nacionalnih parkih, pri letalskih, avtobusnih in železniških prevoznikih. Diploma vam bo omogočila nadaljevanje študija na magistrskih programih.