Vabimo vas na tradicionalno srečanje, kjer boste ne samo pridobili novo znanje, ampak boste tudi navdušeni in pripravljeni na nadaljnje izzive.
Dekan DOBA Fakultete, profesor Rasto Ovin, in visokošolska učiteljica za podjetništvo, dr. Marina Letonja, sta za vas pripravila dve aktualni predavanji. Zagotavljamo vam, da boste ne samo pridobili novo znanje, ampak boste tudi navdušeni in pripravljeni na nadaljnje izzive. V preteklih letih se nas je srečalo preko 60, letos pa pričakujemo še večji odziv.
Srečanje bo potekalo online. Prijavite se in ne zamudite te priložnosti, da se povežete in se prijetno družite.
Program srečanja
POZDRAVNI GOVOR / WELLCOME SPEECH
Jasna Dominko Baloh, prof., direktorica DOBA Fakultete Maribor
Predavanje: Kaj lahko sklepamo iz trenutne ekonomske politike?
prof. dr. Rasto Ovin, dekan DOBA Fakulteta
Predavanje: Postanite kreatorji trajnostnih sprememb
doc. dr. Marina Letonja, profesorica DOBA Fakulteta
Strokovnjakinja za podjetništvo in podjetniško kulturo, poslovno prognostiko in strategije trajnostnega razvoja ter planiranje rasti podjetja.
O predavanjih
Kaj lahko sklepamo iz trenutne ekonomske politike?
Današnje gospodarske razmere ne označujejo le posledice šokov, ki prihajajo od zunaj, kot na primer pandemija ali vojna v Ukrajini, temveč tudi tisti, do katerih so pripeljala neravnovesja v gospodarstvu ali pa jih povzroča kar ekonomska politika sama. Na predstavitvi se bo prof. Ovin osredotočil na dva aktualna procesa – pljusk težav ameriških bank v Evropo in neubranost glede ekološke politike v EU. Medem ko pri prvem procesu poleg finančnih inovacij prihaja v ospredje razlika v funkciji bank na obeh straneh Atlantika, drugo področja vzbuja resen dvom v sposobnost in poklicanost ekonomske politike sploh. Izgleda, da bomo morali ostati pozorni na dogajanje okoli nas, kar le potrjuje pravilnost strategije, da obnavljamo in povečujemo naše znanje.
Postanite kreatorji trajnostnih sprememb z navdihujočo podjetniško miselnostjo
V današnjem hitro spreminjajočem se svetu morajo biti podjetja več kot le dobičkonosna; morajo biti trajnostna. Koncept trajnostnega razvoja temelji na ideji zadovoljevanja potreb sedanjih brez ogrožanja zmožnosti prihodnjih generacij, da zadovoljijo svoje potrebe. Zahteva uravnotežen pristop do gospodarske, družbene in okoljske trajnosti. Ta paradigma je še posebej pomembna za podjetnike, saj imajo s svojimi podjetji ključno vlogo pri oblikovanju prihodnosti. To je mogoče doseči s kombinacijo inovativnega razmišljanja in navdihujoče podjetniške miselnosti, razmišljanja izven okvirjev, ki vodi k novim idejam in rešitvam ter tako ustvarja kulturo inovacij in rasti. Postati ustvarjalec sprememb in navdihujoč podjetniški um ob izzivih trajnostnega razvoja zahteva strast, izobraževanje, mreženje, inovativnost in ukrepanje. Če si prizadevamo za bolj trajnostno prihodnost, lahko pozitivno vplivamo na svet okoli nas, lahko ustvarimo boljši svet in pomagamo zagotoviti boljšo prihodnost za prihodnje generacije.
V našem predavanju želimo poudariti, kako spričo trajnostnih izzivov postaja vse bolj pomembno, da posamezniki postanejo kreatorji sprememb. To pomeni prevzeti odgovornost za okolje, družbo in svet, v katerem živimo, ter si aktivno prizadevati za pozitiven vpliv.