09. maj 2023

Pomladno srečanje delovnih skupin združenja Businet

DOBA Fakulteta je članica združenja Businet, ki vsako leto organizira Spring Workshop.

Virtualni dogodek je potekal med 17. in 26. aprilom, otvoril pa ga je Pieter van Boheemen s predavanjem »Etika umetne inteligence: od algoritmov do vpliva na človeka«. Pieter van Boheemen vodi program AI & Ethics na University of Applied Sciences Rotterdam. Njegovo predavanje je bilo vznemirljivo raziskovanje etičnih posledic razvoja in uvajanja umetne inteligence. Ponudil je rešitve kako lahko na primer uporabljamo orodja, kot je ChatGPT, na način, ki zagotavlja, da je umetna inteligenca usklajena s človeškimi vrednotami in spoštuje človekove pravice. Predavatelj je tudi pokazal, da umetna inteligenca ni le dodatno orodje, ampak na novo opredeljuje poklicne prakse.

Po otvoritvenem predavanju so se do konca meseca vrstila srečanja delovnih skupin. DOBA Fakulteto je zastopala vodja programov Nina Turčin, ki je tudi skupaj s Svenom Cerulusom (UCLL Belgija) vodja delovne skupine Internacionalizacija doma. Omejena delovna skupina se je tokrat osredotočala na internacionalizacijo zaposlenega osebja na visokošolskih inštitucijah ter predstavitvah prvih ugotovitev projekta VR4Skills.