svetovalec za učne inovacije, raziskovalec tehnološko podprtega učenja in izobraževanja na daljavo, s posebnim poudarkom na pedagogiki, ki temelji na uporabi socialnih medijev in tehnologij Web 2.0. Avtor več kot 150 znanstvenih člankov in reden vabljen gost na mednarodnih konferencah, univerzah ter drugih ustanovah.
Predavateljica, raziskovalka in svetovalka za področje e-izobraževanja, odrtega izobraževanja ter kakovosti v e-izobraževanju. Podpredsednica švedskega združenja za izobraževanje na daljavo (SADE), članica upravnih odborov nacionalnih in mednarodnih združenj na področju odprtega spletnega učenja in izobraževanja ter pogosto glavna govornica na mednarodnih konferencah.
Predavatelj in strokovnjak na področju e-izobraževanja. Ustanovitelj in direktor katedre UNESCO za e-učenje (2002–2009) na Odprti univerzi Katalonija (UOC). Glavni urednik mednarodne revije za izobraževalno tehnologijo v visokem šolstvu (ETHE), avtor knjig, gost na mednarodnih konferencah ter evropskih, ameriških in avstralskih univerzah, kjer predava o IKT v visokem šolstvu.
Mednarodno prepoznavna strokovnjakinja za intelektualno lastnino, zlasti avtorskopravno problematiko digitalnih tehnologij in na njih temelječih poslovnih modelih. Ustanoviteljica in vodja Inštituta za intelektualno lastnino. Sodeluje pri številnih mednarodnih projektih, od leta 2019 predstavnica in pravna vodja slovenskega chapter-ja v mreži Creative Commons Global Network.
Predavateljica in raziskovalka na področju statistike in e-izobraževanja, vodja Inštituta za e-izobraževanje na DOBA Fakulteti. Vodja vrste raziskav in mednarodnih projektov na področju raziskovalne metodologije, statistike in inovativne uporabe IKT v izobraževanju. Avtorica in soavtorica vrste knjig, znanstvenih in strokovnih člankov o e-izobraževanju.