PREVERJANJE ZNANJA IN OCENJEVANJE TER POVRATNE INFORMACIJE
Visokošolski učitelj za vsak teden predmeta pripravi študijske aktivnosti, npr: opredeli naloge, webinarje, seznam literature, ipd., ki so potrebne za uspešno opravljen predmet. Za vsako študijsko aktivnost boste prejeli natančna navodila, kakšen je cilj naloge, vrsta naloge (projektna naloga, diskusija …), njen obseg, katera gradiva boste potrebovali za uspešno pripravljeno nalogo, način opravljanja naloge (individualno ali v timu) in rok za oddajo naloge. Za oddane naloge študentje prejmetepovratno informacijo s strani visokošolskega učitelja.
Sprotne povratne informacije so ključni element učnega procesa, ki vam omogoča, da spremljate svoj napredek, prepoznate svoje močne točke in identificirate področja, na katerih se lahko izboljšate.
Uspešnost online študija temelji na vaši nenehni aktivnosti, sprotnem opravljanju študijskih nalog in pravočasnem oddajanju le-teh. Študijske aktivnosti se vam bodo tako seštevale v končno oceno predmeta. Webinar se prav tako lahko šteje v obvezno opravljeno nalogo predmeta, v tem primeru je udeležba na webinarju obvezna in je del ocene predmeta.
KAKO OPRAVLJATE ONLINE TEST/IZPIT
Pri tedenskih nalogah boste imeli tudi online teste, ki so najpogosteje (ne pa nujno) v zadnjem tednu predmeta. Online test bo odprt 48 ur in v tem času boste lahko kadar koli pristopili in ga opravljali. Online testi potekajo v posebnem programu, ki je namenjen online preverjanju znanja. Ob začetku se identificirate z osebnim dokumentom, posnamete prostor, program pa tudi blokira dostop do ostalih vsebin, ki jih imate na računalniku. Na posnetku (klik na sliko) si oglejte, kako poteka online test in na kaj vse morate biti pozorni.